|

Промоција на книга од Константин Кајшаров во Битола

Утре (сабота, 15 декември, 2012) во малата сала на НУ Завод и Музеј во Битола ќе биде промовирана книга од м-р Константин Кајшаров – Тино.

Книгата носи наслов „Ајде“ и секој присутен на промоцијата ќе добие бесплатен примерок.

Short URL: http://arhiva.cooltura.mk/?p=20429

Posted by on Dec 14 2012. Filed under Настани. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

1 Comment for “Промоција на книга од Константин Кајшаров во Битола”

Leave a Reply

UA-20274170-1