|

Групата Ван Гог добитник на “2014 MTV Europe Music Awards”

Со добивањето на ова признание “Van Gogh” ја продолжува трката за освојување на уште една награда – “MTV Worldwide Act”.

Ван Гог

Ван Гог

Групата “Van Gogh” е добитник на годинашната престижна “2014 MTV Europe Music Awards” во категорија најдобар регионален изведувач.

Со добивањето на ова признание “Van Gogh” ја продолжува трката за освојување на уште една награда – “MTV Worldwide Act” гласањето е во тек на линкот.

Доделувањето на оваа награда ќе се изврши на 9 ноември на церемонијата која ќе се одржи во двораната “The Hydro” во Глазгов.

Short URL: http://arhiva.cooltura.mk/?p=55825

Posted by on Oct 25 2014. Filed under Настани, Урбана култура. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply

UA-20274170-1